Joukkuevalinnat:

Paikallissarjajoukkueet tiistaina 19.11.2019 Rauhalahti Bowling klo 17:30 neljä peliä.
1-joukkue: Joni Törhönen, Mika Venäläinen, Juha Haataja ja Helge Kolehmainen
2-joukkue Timo Hartikainen,, Jari Holopainen, Raimo Tossavainen ja mr X.

Seniorijoukkue lauanataina valkunnansarjapeleihin Rauhalahti Bowlingissa 12.10.2019 klo 11.00:

Juha Heiskanen, Jari Holopainen, Helge Kolehmainen, Raimo Strömberg ja Raimo Tossavainen.

Paikallissarjajoukkueet tiistaina 8.10.2019 Keskustan keilahalli klo 18.00:

1-joukkue: Joni Törhönen, Juuso Vehviläinen, Mika Venäläinen & Helge Kolehmainen
2-joukkue: Jari Holopainen, Raimo Tossavainen, Timo Hartikainen & Juha Haataja

Miesten ykkössarja 5.10.2019 Mikkelissä klo 10.00
Joukkue: Miikka Törhönen, Joni Törhönen, Lauri Leppänen, Sami Päiväniemi, Samuli Haverinen & Juuso Vehviläinen

Senioreiden valtakunnansarja 16.2.2019 Saarijärvellä klo 11.00
Joukkue: Juha Haataja, Jose, Hege, RaimoT. Jos menette kahdella autolla niin Heiskanen viidenneksi.

 

--------------

Paikallissarjajoukkueet sunnuntaina 13.1.2019. Rauhalahti Bowling klo 10.00:

1-joukkue: Joni, Miikka, Lauri ja Antti

2-joukkue: Raimo T., Juha He., Helge ja Jari


Paikallissarjoiukkueet 25.11. Rauhalahti Bowling klo 10.

1-joukkue paikallisarjaan on Juuso, Antti, Arto Hiltunen ja Miikka.
2-joukkue on Juha Haataja, Raimo Tossavainen, Markku Nikulainen ja Timo Hartikainen.
Ilmoitus Jarille tai Hekulle jos ei pääse.


Paikallissarjajoukkueet 21.10.2018 Kuopion keilahalli klo 10.00:
Veljmiehet 1:  Törhönen Mirka, Antikainen Antti, Leppänen Lauri ja Hiltunen Arto.
Veljmiehet 2:  Kolehmainen Helge, Tossavainen Raimo, Strömberg Raimo ja Holopainen Jari.


Seuraotteluun WBT Varkauteen 21.3 miehistöllä: Harri Korkka, Sami Päiväniemi, Juha Haataja, Seppo Pitkänen, , Jari Holopainen, Raimo Strömberg, Arto Hiltunen ja Antti Antikainen


Paikallissarjan finaali 11.3.2018 klo 10.00 Rauhalahti Bowling

I-joukkue: Hiltunen Arto, Hyvönen Arto, Kolehmainen Helge, Leppänen Lauri, Vehviläinen Jukka
II-joukkue: Vehviläinen Juuso, Päiväniemi Sami, Rautainen Jouni, Rytkönen Veikka, Valta Mikko

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Seniorien 2-sarja 17.2.2018 Pietarsaari:
Koistinen Markku, Vehviläinen Jukka, Hyvönen Arto, Kolehmainen Helge ja Holopainen Jari

Paikallissarja 11.2.2018 klo 12.00 Kuopion keilahalli.

I-joukkue: Leppänen Lauri, Kolehmainen Helge, Pitkänen Seppo, Strömberg Raimo ja Hartikainen Timo.
II-joukkue: Haataja Juha, Vehviläinen Juuso, Holopainen Jari, Antikainen Antti ja Rytkönen Veikka.

Seniorit valtakunnansarja 2 Rauhalahti Bowling lauantaina 20.1.2018 klo 11.00

Heiskanen Juha, Holopainen Jari, Koistinen Markku, Vehviläinen Jukka, Strömberg Raimo.

Paikallissarja Rauhalahti Bowling 14.1.2018 klo 10.00

1-joukkue: Arto Hyvönen,Arto Hiltunen, Lauri Leppänen, Helge Kolehmainen jaTimo Hartikainen.
2-joukkue: Juha Heiskanen, Juha Haataja, Jari Holoåpainen, Veikka Rytkönen ja Mikko Valta

Paikallissarja Kuopion Keilahalli 12.11.2017 klo 12.00

1-joukkue: Hyvönen Arto, Hiltunen Arto, Mylläri Arttu ja Leppänen Lauri
2-joukkue: Haataja Juha, Antikainen Antti, Rytkönen Veikka ja Vehviläinen Juuso

Seniorien valtakunnansarja Hutungissa lauantai 28.10.2017 klo 11.00

Joukkueella Hyvönen Arto, Koistinen Markku, Rytkönen Vesa Vehviläinen Jukka ja Hartikainen Timo

Paikallissarja Rauhalahti Bowling 15.10.2017 klo 10.00

1-joukkue: Arto Hyvönen,Arto Hiltunen, Lauri Leppänen, Helge Kolehmainen ja Niko Tuovinen.
2-joukkue: Timo Hartikainen, Juha Heiskanen, Sami Päiväniemi, Jouni Rautiainen ja Vesa Rytkönen.

Seniorien valtakunnansarja II-divari, Viitasaaren keilahalli, lauantai 23.9.2017 klo 11.00

Hyvönen Arto, Koistinen Markku, Kolehmainen Helge, Rytkönen Vesa ja Strömberg Raimo.

Paikallissarja Kuopion Keilahalli 17.9.2017 klo 12.00

1-joukkue: Antti Antikainen, Arto Hiltunen,  Helge Kolehmainen, Harri Korkka ja Lauri Leppänen
2-joukkue: Timo Hartikainen, Juha Heiskanen, Vesa Rytkönen Mirka Törhönen ja Miikka Törhönen

Valtakunnan I-sarja Oulussa 9.9-10.9.2017

Harri Korkka, Sami Päiväniemi, R-M Valta, Miikka Törhönen, Lauri Leppänen & Juuso Vehviläinen